Wytrzymały kask do jazdy konnej

Kaski do jazdy konnej nie odróżniają się za bardzo od każdego innego rodzaju ochronnego nakrycia głowy, choć posiadają odmienny kształt dzwonu. Jest on od razu rozpoznawalny przez niemal wszystkich entuzjastów jeździectwa, gdyż wzorowany jest bardzo silnie na hełmach kawaleryjskich z końca siedemnastego wieku.

Profesjonalny kask do jazdy konnej

kask jeździecki uvexKaski te mają za zadanie chronić głowę przed efektami uderzenia po upadku w trakcie jazdy, dlatego też są porównywalne wytrzymałościowo z kaskami ochronnymi, używanymi przez formacje mundurowe i ratowników straży pożarnej. Są jednak od nich zdecydowanie lżejsze i wygodniejsze, gdyż niższy poziom zagrożenia umożliwia zastosowanie odmiennych materiałów. Od niedawna coraz częściej do inwentarza drużyn jeździeckich wprowadzany jest kask jeździecki Uvex. Podobnie do pozostałych elementów odzieży ochronnej od Uvexa, również i kaski jeździeckie są projektowane pod kątem najwyższej możliwej do osiągnięcia ochrony głowy, ale również wygody. Fasunki kasków są więc niemal zawsze otaczane warstwą miękkiego, syntetycznego materiału, nie drażniącego skóry podczas jazdy, a w dzwonie kasku umieszczone są otwory wentylacyjne, odprowadzające nagrzane powietrze spod skorupy. Konstrukcja kasku umożliwia również wymianę gąbek, mocowanych na rzepy pod skorupą, tuż nad fasunkiem, oraz szybką zmianę pasów na dowolny rodzaj wybrany przez jeźdźca.

Fabryczne kaski Uvexa bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy i po prawidłowym wyregulowaniu pasów nie mają tendencji do poruszania się w trakcie jazdy czy przesuwania, cały czas zapewniając najwyższy poziom ochrony głowy przed uderzeniami. Są również wytrzymałe, a niejednokrotnie zdarza się iż dzwon kasku nie ulega uszkodzeniu po bardzo mocnym uderzeniu w twardą powierzchnię.