zabawki little tikes

Zabawki w świecie kobiet i mężczyzn

Kobiecy świat to świat, który dość znacząco różni się od świata mężczyzn. I te różnice widać już bardzo wcześnie – już małe dzieci, które stają się świadome własnej płci, bawią się inaczej. Oczywiście – nie ma potrzeby hierarchizowania – żaden typ zabawy nie jest lepszy ani gorszy.

Dzisiaj dzieci bawią się każdą zabawką

zabawki little tikesNic też nie stoi na przeszkodzie, by chłopcy bawili się wraz z dziewczynkami w ich zabawy i na odwrót. Nie ma co panikować, jeżeli naszego synka zainteresuje lalka baby born i zacznie się nią opiekować, a nasza córeczka zacznie pracować nad stworzeniem fortecy dla wojowników Ninja. Nie należy ograniczać dzieci w imię żadnych stereotypów – pozwólmy dzieciom, by bawiły się tak, jak mają na to ochotę. Zabawa rozwija – bez dwóch zdań. I czy to będzie lalka baby Annabell w rękach chłopca czy dziewczynki – każde z nich może coś pożytecznego i dobrego dla siebie z zabawy tą lalką wynieść. Zabawki little tikes to w ogóle ten rodzaj zabawek, który nie czyni jakiegoś specjalnego rozróżnienia na płeć. Oznacza to, że tymi zabawkami może się bawić każdy. I przecież właśnie tak powinno być – w końcu mamy już XXI wiek i powinniśmy skończyć z głupią stereotypizacją na tematy związane z płcią. Bo czy plac zabaw little tikes to coś, co przeznaczone jest tylko dla dzieci określonej płci? To by była wierutna bzdura i coś niewiarygodnego, gdyby coś takiego powstało. Huśtawka little tikes to bezpieczne narzędzie stworzone po to, by sprawiać radość wszystkim dzieciom – bez sztucznego i w świetle tego, że przyszło nam żyć już jednak w XXI wieku, po prostu nierozsądnego rozróżniania na płeć. Dzieci to dzieci – wszystkie chcą się bawić zabawkami ładnymi i rozwijającymi.

A dorośli powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, by tak się właśnie stało. W końcu zabawa to naturalna aktywność każdego dziecka.