Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną

Lakier samochodowy wbrew pozorom jest bardzo delikatny. Użytkując samochód każdego dnia narażamy nasz lakier na uszkodzenia. W szczególności niebezpieczne dla naszego lakieru są takie czynniki jak sól drogowa, kwaśne deszcze czy też oczywiście zarysowania powstałe w sposób mechaniczny. Na nasze szczęście istnieje obecnie wiele sposobów by zapewnić lakierowi odpowiednie zabezpieczenie.

Trwała powłoka ceramiczna na aucie

zabezpieczenie lakieru samochodowego warszawaŻeby nasz samochód zawsze wyglądał estetycznie warto dbać o odpowiedni stan lakieru jakim jest pokryte nadwozie. Mówiąc o dbaniu o lakier nie mam na myśli jedynie mycia samochodu mimo tego, że o tym zabiegu również koniecznie trzeba pamiętać. Właściwe dbanie o lakier wiąże się z jego polerowaniem pastami polerskimi czy też z nakładaniem wosku. W ostatnim czasie popularne stało się również nakładanie powłoki ceramicznej. W przypadku tego zabiegu mamy do dyspozycji dwie opcje. Możemy spróbować nałożyć ceramikę samodzielnie lub też możemy zlecić takie zadanie specjalistom, którzy tym się zajmują na co dzień. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest odpowiednie zabezpieczenie lakieru samochodowego Warszawa jest miastem, w którym znaleźć możemy wiele punktów, w których pracują wspomniani wcześniej specjaliści. Jeśli jednak chcemy nałożyć powłokę ceramiczną samodzielnie musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Pierwszą z nich jest przygotowanie lakieru. Przede wszystkim musimy nasz samochód dokładnie umyć i odtłuścić karoserię.

Nakładając środek zabezpieczający lakier pamiętajmy o tym by stosować miękką ściereczkę z mikrofibry. Zabieg nakładania powłoki ceramicznej powinniśmy powtórzyć trzy razy podczas jednej sesji pielęgnacyjnej. Dzięki temu uzyskamy najlepszy efekt. W niektórych przypadkach możliwe będzie nawet uzyskanie efektu lustra co sprawi, że nasze auto będzie wyglądało niesamowicie.