Zadbaj o taras i balkon montując profile

Czekając na okres letni marzeniem każdego posiadacza domku jednorodzinnego jest relaks na tarasie. Może się jednak zdarzyć, że wskutek trudnych warunków atmosferycznych jesienno-zimowych kilka płytek z naszego kochanego tarasu odpada. Najlepiej się przed tym ustrzec na etapie budowy tarasu.

Dobrze ułożony profil ochroni nasz taras

profile okapowePonieważ żyjemy w stosunkowo zmiennym klimacie, elementy naszego domu mogą z biegiem czasu niszczeć. Różnego rodzaju opady wraz ze zmienną temperaturą w odpowiednim okresie czasu będą powodować korozję elementów tarasu oraz odpadanie płytek. Oczywiście można temu odpowiednio zapobiec przez profesjonalny montaż systemu, którym istotnym elementem są profile okapowe. Zasada polega na układaniu jeden po drugim odpowiednich warstw materiałów tworzących podkład pod płytki tarasowe, które mają na celu ochronić beton przed warunkami atmosferycznymi. W następnej kolejności istotnym zadaniem tego systemu jest odpowiednie odprowadzenie wody przez zamontowane profile na zewnątrz przez rynny. Kluczową rolę odgrywają materiały z jakich zbudowany jest podkład. Powinien je dobrać fachowiec w zależności jaki chcemy mieć taras – z posadzek ceramicznych, żywicznych, kamiennych, betonowych czy PVC.  Profile okapowe świetnie spełniają swoją rolę w odprowadzaniu wody pod warunkiem solidnego i precyzyjnego montażu pozostałych elementów systemu. Zbudowane są z materiału nierdzewnego. Montuje się je łatwo za pomocą kołków i przykręcając śrubami. Każdy profil łączymy wygodnie z drugim dzięki tzw. przejściówkom.

Można znaleźć dużo filmików pokazujących sposób montażu różnych systemów wraz z profilami, jednak w przypadku popełnienia błędu dużym kłopotem jest jego naprawa. Należy wówczas zerwać wszystko w okolicy przecieku, a raczej skończy się na ponownym montażu tarasu, więc narazi nas na co najmniej podwójne koszta.