Zagraniczny sukces przy pisaniu programów dla hoteli

Tworzenie programów komputerowych nie jest proste i często przychodzi nam się mierzyć kilka godzin nad jedną linijką kodu, która wydaje nam się, że powinna idealnie działać, ale tak nie jest.

Programy dla hoteli to okazja aby się wykazać

informatykaNie mogę zaprzeczyć, że informatyka jest ostatnio bardzo popularnym kierunkiem wybieranym w szkole średniej czy na studiach, co wiąże się z postępującą technologią. Mam znajomego, który ukończył wraz ze mną technikum informatyczne, jednak ja postanowiłem udać się na studia, a on rozpoczął tworzenie własnego biznesu. Był on osobą strasznie zorganizowaną i nastawioną na samouczenie się, dlatego wcale mnie to nie zdziwiło, kiedy wolał postawić na praktykę, zamiast teorii. Utrzymywałem z nim spontaniczny kontakt, najczęściej z początku chwalił mi się każdym zleceniem, które otrzymywał jak, np. programy dla gastronomii, aplikacje na androida czy aplikacje internetowe. Potem coraz bardziej nasza znajomość zanikała, aż przeszło mi przez myśl, że jego kariera nie potoczyła się jednak tak świetnie jak ją planował. Kiedy postanowił mnie odwiedzić w Warszawie, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Wyjechał on na kilka miesięcy zagranicę, gdyż dostał możliwość współtworzenia projektu, którego celem były programy dla hoteli. Zleceniodawcy byli na tyle znani, że program ten musiał być niezwykle skuteczny i przyjazny, dlatego postanowiono powierzyć to zadanie kilkunastu osobom. Mój znajomy był jedną z nich. Podobno najtrudniejszym etapem było oprogramowanie dla gastronomii, które musieli porzucać i zmieniać kilka razy. To wszystko wynikało z tego, że kod nie był wystarczająco dobrze zoptymalizowany i dostosowany do poleconych wytycznych. Program udało im się jednak udoskonalić w ciągu tych kilku miesięcy na tyle, że tylko garstka chętnych została na miejscu, aby sprawować pieczę nad jego funkcjonalnością. Mój znajomy postanowił, że wykorzysta zdobytą wiedzę i zacznie tworzyć oprogramowanie gastronomiczne dla polskich firm i przedsiębiorstw. Dzięki temu zdobyta wiedza nie pójdzie na marne.

Zazdrościłem mu poniekąd tego sukcesu, jednak także bardzo zadowolony byłem z jego szczęścia. W końcu spełnił swoje marzenie.