mieszkania

Zakup pierwszego mieszkania

Kiedy byłam dzieckiem nigdy nie myślałam o problemach jakie mieli dorośli. Moi rodzice zawsze potrafili zagwarantować mi najpotrzebniejsze rzeczy i zaspokoić niektóre moje zachcianki. Z perspektywy czasu wiem, że w ten sposób chcieli zapewnić mi lepszy start. I jestem im za to bardzo wdzięczna, bo dzięki nim jestem tym kim jestem i mam to co mam.

Jakie mieszkanie na początek?

mieszkaniaMieszkaliśmy w Starogardzie Gdańskim gdzie tak naprawdę nie ma zbyt wielkich perspektyw na przyszłość. To dzięki moim rodzicom mogłam podjąć naukę na jednej z lepszych uczelni wyższych w Gdańsku. Zawsze miałam w nich wsparcie. Poniekąd moją nauką chciałam im się w jakiś sposób odwdzięczyć. Studia skończyłam w wyróżnieniem i znalazłam po nich naprawdę bardzo dobrą pracę. Po dwóch latach pracy mogłam pozwolić sobie na zakup mieszkania. Mogłam przebierać w ofertach, gdzie były wystawione mieszkania na sprzedaż. Ale zawsze kiedy je oglądałam prosiłam moją mamę o pomoc. Za jej namową kupiłam trzypokojowe mieszkanie. I dzisiaj się z tego bardzo cieszę. Na początku było mi smutno samej w tak duży mieszkaniu, ale w końcu się do tego przyzwyczaiłam. Po jakimś czasie poznałam mojego obecnego męża. Po ślubie postanowiliśmy wybudować dom, na działce obok działki moich rodziców. Przynajmniej będę mogła się nimi opiekować i pomóc kiedy tylko będą tego potrzebowali. Muszę im się odwdzięczyć za to co przez wiele lat mojego życia dla mnie zrobili. A mieszkanie postanowiliśmy z mężem wynająć i na pewno kiedy nasz syn dorośnie będzie mógł w nim zamieszkać.

 

Oczywiście jeżeli tylko będzie chciał. Bo nie zamierzam go do niczego zmuszać. Chcę być taka jak moja mama, która dawała mi rady, ale zawsze pozwalała podjąć własną decyzję. Chociaż z biegiem lat widzę, że decyzje które podejmowałam były takie, jakie chcieli moi rodzice.

mieszkania loker.com.pl