Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy najczęściej jest uznawany przez nas jako eliksir młodości, ponieważ ma on szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz zabiegach upiększających. Wykorzystywany jest więc także w różnorodnych zabiegach odmładzających, ale także w leczeniu poważnych chorób takich jak nowotwory, reumatologiczne zapalenie stawów, choroby wątroby oraz oczu. 

Jak stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy RzeszówKwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszym organizmie pod postacią hialuronianu sodu, czyli soli sodowej. Najwięcej jego natężenia możemy spotkać w naszej skórze, mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Jest on również składnikiem płynów ustrojowych oraz tkanki łącznej, a także stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy Rzeszów jest niezwykle uniwersalnym, biozgodnym oraz efektywnym składnikiem, który całkowicie jest bezpieczny dla naszego organizmu, co więcej jest doskonałym dodatkiem do różnorodnych kosmetyków. Najbardziej popularne stosowanie kwasu hialuronowego jest łączenie go z maskami, odżywkami i szamponami do włosów, dzięki czemu znacząco się one wzmacniają i uzyskują efekt gładkich i śliskich włosów. Dodany do szamponu znacząco zmniejszy on wysuszanie się skóry głowy, które może być spowodowane silnym działaniem mocnych detergentów znajdujących się w szamponach. W połączeniu z odżywką kwas hialuronowy pomoże głęboko nawilżyć i odżywić włosy, wypełnić ubytki w ich strukturze oraz dodać im cudownego blasku. 

Codziennie prawie 30 procent kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszym organizmie ulega rozpadowi, a jego miejsce zastępują nowe cząsteczki kwasu. Wraz z wiekiem jednak jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co nasza skóra degeneruje się. Dlatego też coraz częściej wykorzystywane są różne zabiegi i uzupełniania kwasu hialuronowego w odżywkach, kremach bądź w postaci zastrzyków.