Polecane kosmetyki konopne

 

Bardzo wiele osób każdego dnia stosuje różne kosmetyki, które mają korzystnie wpływać na ich skórę. Faktem jest jednak to, że niektóre produkty zawierają w swoim składzie takie substancje, które mogą działać na skórę w dość niekorzystny sposób. Pojawiają się zaczerwienienia i podrażnienia, które wywołują spory dyskomfort. Coraz chętniej sięgamy po produkty naturalnego pochodzenia. Czy mają jakieś szczególne zalety?

Charakterystyka kosmetyków konopnych

kosmetyki konopneByć może nie każdy wiedział o tym, że konopie na przestrzeni wieków znajdowały wiele zastosowań. Faktem jest jednak to, że dopiero w ostatnich latach zaczęto wykorzystywać je do produkcji kosmetyków. Wykorzystuje się tylko i wyłącznie odmianę siewną, która nie ma działania psychoaktywnego. Bogata jest ona natomiast w kannabidiol, który zawiera kwasy omega 3 i 6, bardzo wiele witamin oraz wapń, magnez i cynk. Kosmetyki konopne nie są sztucznie konserwowane, dlatego na pewno nie będą powodować uczuleń. Niwelują natomiast świąd, podrażnienia i zapobiegają powstawaniu zaczerwienień. Są bardzo pomocne w leczeniu trądziku. Zapobiegają także starzeniu się skóry i spłycają zmarszczki. Mają również działanie nawilżające i sprawiają, że skóra nie traci jędrności. Trzeba wiedzieć o tym, że takie kosmetyki nie szkodzą również małym dzieciom. Mogą być stosowane niezależnie od tego, jaki mamy rodzaj cery i w jakim jesteśmy wieku. Takie kosmetyki sprawią, że nasza skóra będzie odżywiona i promienna.

Faktem jest to, że na naszej skórze mogą pojawiać się niedoskonałości, które trudno jest usunąć. Wiele osób stosuje różnorodne kremy i balsamy, ale nie zawsze są zadowoleni z ich działania. Z pewnością warto wypróbować kosmetyki, których głównym składnikiem są konopie siewne. Bogate są w wiele cennych dla skóry składników i nie zostały zakonserwowane w sztuczny sposób. Są bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.