Polecany ekstrakt konopny

Na rynku mamy wiele produktów konopnych, ale jednym z tych, po który konsumenci sięgają bardzo często to ekstrakt. Jest to produkt naturalny, ekologiczny i legalny, albowiem pozyskuje się go wyłącznie z konopi przemysłowych, niezawierających THC.

Ile kosztują ekstrakty konopne?

ekstrakt konopnyPrzyjmowanie ekstraktów konopnych jest zatem w pełni bezpieczne i mogą je przyjmować nawet najmłodsi pacjenci. W tych wyrobach znajdziemy nie tylko dobroczynnie i wszechstronnie działający kannabidiol (CBD), ale także inne, organiczne i aktywne substancje, jak terpeny, flawonoidy oraz fitokannabinoidy. Trzeba również wspomnieć, że ekstrakt konopny to wyrób ekologiczny, albowiem pozyskuje się go wyłącznie z konopi, przy których uprawie nie wykorzystuje się chemicznych środków ochrony roślin, sztucznych nawozów ani GMO, co gwarantuje najwyższą jakość. Ekstrakty konopne mogą zawierać od kilku do kilkudziesięciu procent CBD, toteż ich ceny są mocno zróżnicowane. Natomiast pełne spektrum substancji i składników czynnych, decyduje o tym iż jest to najmocniejszy i najefektywniej działający wyrób na rynku. Jego cena zależna jest jednak nie tylko od stężenia kannabidiolu, ale też od tego, kto jest ich producentem, a tu rządzi zasada, że im większa jest jego renoma, tym droższe są jego produkty. Wiele osób stosuje ekstrakty konopne, jako naturalny środek przeciwbólowy, a także jako naturalny antydepresant. Te wyroby są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury, toteż najlepiej przechowywać je w miejscach zaciemnionych.

Stosowanie ekstraktów konopnych w celach terapeutycznych nie powinno trwać krócej niż trzydzieści-czterdzieści dni, albowiem dopiero po tym czasie, kannabidiol i inne składniki czynne, osiągają w organizmie przyjmującego odpowiednio wysoki poziom.