Właściwości soku z noni

 

Od dawna w Polinezji docenia się drogocenne właściwości morwy indyjskiej. Roślina ta kwitnie i owocuje cały rok, co jest możliwe dzięki jej niskim wymaganiom odnośnie gleby. Może zakwitnąć na terenie skalistym tak samo jak na terenie leśnym. Z wyciągu tej rośliny pozyskuje się produkty takie jak olej, lecz najbardziej znany jest sok.

Szereg właściwości morwy indyjskiej

sok z noniOd wielu lat na rynku rośnie popularność coraz to innych naturalnych produktów. Jednym z takich jest właśnie sok z noni, który ma naprawdę fascynujące właściwości. W Polinezji uznawany jest za remedium na wiele schorzeń takich jak problemy jelitowe, cukrzyca, nowotwory bądź dolegliwości sercowe. Morwa indyjska zawiera w sobie ogromne pokłady witaminy C, witaminy B3 oraz potasu i żelaza. Warto też zauważyć, iż Polinezyjczycy uważają tą roślinę za lek, z kolei Hawajczycy za składnik barwiący tkaninę. Sok z owoców noni można wykorzystywać również na alergie, łuszczycę, problemy z infekcjami zatok oraz bóle brzucha czy głowy. Nie zostało to jednak do końca potwierdzone przez naukowców. Jedyne co jest pewne to to, iż udowodniono działanie przeciwbólowe noni na poziomie działania morfiny. Dlatego idealnie spisze się przy bólach mięśni, stawów i kości, a także gardła. Sok z morwy indyjskiej zalecany jest osobom intensywnie trenującym sport oraz narażonym na stres, ponieważ posiada on zdolności regeneracyjne. Jak możemy zauważyć ten prosty produkt ma całkiem ciekawe właściwości.

W Polinezji uznaje się, iż sok z owoców noni to najlepszy produkt na różnego rodzaju schorzenia. Mimo to warto zwrócić uwagę, iż głównie działa przeciwbólowo, dlatego może nas wspomóc w walce z bólami głowy bądź mięśni. Warto zastanowić się nad wypróbowaniem morwy indyjskiej, gdyż może nam pomóc.